Medical marijuana tavoitteet ahtaalla San Franciscossa.

Päihdepolitiikka, tiedotusvälineet, lainsäädäntö
Alueen säännöt
Politiikka ja media
Tämä alue on tarkoitettu kannabis- ja päihdepolitiikasta keskusteluun.

Alue on erittäin tiukasti moderoitu; lue ohjeet ennen kirjoittamista. Alueelle kuulumattomat keskustelut siirretään Tuhkakuppiin.
Kirjoita viestisi asialliseen ulkoasuun. Ylläpidolla on oikeus muuttaa epäasiallisen viestin sisältöä tai poistaa viesti.
pineapple
Viestit: 16
Liittynyt: 11.9.2004

Medical marijuana tavoitteet ahtaalla San Franciscossa.

ViestiKirjoittaja pineapple » 25.4.2005 17:28

http://sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?file=/c/a/2005/04/25/MNG9ACEIK71.DTL

Näin siis rapakon takana.

the record-keeping issue most certainly will be raised today when a Board of Supervisors committee meets for the first time to explore marijuana regulations.


Toivottavasti tuosta uutisoidaan myöhemmin.
no offence, but you are a robot aren't you?

Avatar
Hessuhopo
Viestit: 64
Liittynyt: 4.4.2005

Re: Medical marijuana tavoitteet ahtaalla San Franciscossa.

ViestiKirjoittaja Hessuhopo » 26.4.2005 9:48

Aika vittumainen tilanne potilaiden kannalta. Tunnen henkilökohtaisesti muutaman ja ovat todella kyrpiintyneitä että hallitus vittuilee jatkuvasti vaikka osavaltio lääkekäytön salliikin. Suurinta vitutusta tässä on että hallitus saa tehdä mitä haluaa kunnes korkeat tuomioistuimet päättävät toisin.

Vuoden lopussa käytiin suuri oikeustaistelu saako minkään tason poliisi pidättää potilasta ja tuomari ei antanut vielä vastausta, joten taistelut venyvät kesään asti. Tällekkin pelleilylle saadaan onneksi pian loppu, sen puolesta pitää nähtävästi vain miekkailla urakalla.

Hyvä voittaa lopulta.


Palaa sivulle “Politiikka ja media”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailija