kalel kirjoitti:Mutta suosittelisin lopettamaan turhat fyysisesti, psyykkisesti tai sosiaalisesti heikompien ihmisten solvaamisen.
Mielestäni jokainen saa olla fyysisesti, psyykkisesti tai sosiaalisesti juuri niin vahva tai heikko kun haluaa. Kyse on vain siitä, että jos yksilö ei ymmärrä sosiaalisia normeja ja osaa käyttäytyä niiden mukaan, hän ansaitsee sanktioinnin muodossa tai toisessa riippuen teosta.
Jeesus kehoitti kääntämään toisen posken. Muistakaa miten hänen kävi. Siksi typeristä kommenteista on täysin oikein antaa typeriä kommentteja.
Juha @ kiss galleria kirjoitti:Jos te vaaditte huumeita lailliseksi, minä vaadin lapsipornon lailliseksi! Pedofiilit pois vankiloista!
Olikohan tämä muuten uhkaus vai perustelu? Mutta kylläpä on erikoinen nuorimies tämä kaveri. Nämä jälkimmäiset mielipiteet tulisi kyllä mielestäni ohjata vaikkapa NAMBLA- organisaation keskusteluihin- ei muihin forumeihin.
Edit2: lisätty yksi typerä kommentti.
