Heh, Halme puhuu taas fiksuja
En nyt muista, onkos se oikeudenkäynti mennyt jo ja mistä kaikesta kymmenistä syytteistä hänet tuomittiin, jos se on mennyt jo korvieni ohi?
Pistetään vaan koko Suomi kerralla huumetesteihin. Pistetään suoraan kaikki pässyttelijät linnaan! Kauankohan homma toimisi, ehkä puolipäivää?
Luulen muutan, että dekriminalisointi saisi tuulta purjeisiin jos kaikki Rosan perässä tunnustaisimme, että pössyttelemme. varmaan 100 000 jonkinlaista pössyttelijää kuitenkin Suomessa, eikä maksettaisi sakkoja

ja saisi pistää linnaan max kahdeksi vuodeksi. Tai ilmiantaisimme(itsemme= että yksi jos toinen kasvattaa kotona kannabista niin, että sakolla ei selviäisi. Vankilakustannukset tuplaantuisivat ja verot nousisivat ja muutkin tajuaisivat, että kannattaa niitten antaa pössytellä ihan omassa rauhassa.
Kannabis-kulttuuri muutenkin on vähän oma juttunsa kun huumeet(tai jos kannabis mielletään huumeeksi niin "muut huumeet") ja muu yhteiskunnallinen haitta(kun noi vankilakustanukset

) olematonta. Toki puhun nyt väärälle yleisölle, tehän tämän tiedätte
