Tutkijat tavoittelevat lääketieteen runsaudensarvea

Päihdepolitiikka, tiedotusvälineet, lainsäädäntö
Alueen säännöt
Politiikka ja media
Tämä alue on tarkoitettu kannabis- ja päihdepolitiikasta keskusteluun.

Alue on erittäin tiukasti moderoitu; lue ohjeet ennen kirjoittamista. Alueelle kuulumattomat keskustelut siirretään Tuhkakuppiin.
Kirjoita viestisi asialliseen ulkoasuun. Ylläpidolla on oikeus muuttaa epäasiallisen viestin sisältöä tai poistaa viesti.
Avatar
Summerseason
Viestit: 301
Liittynyt: 28.4.2003

Tutkijat tavoittelevat lääketieteen runsaudensarvea

ViestiKirjoittaja Summerseason » 17.12.2003 16:29

http://www.puolitotuus.com/cgi-bin/ubb/ ... 7;t=000924

Kannattaa katsastaa.
Tuo oli oikein mielenkiintoista luettavaa.

Nameless
Viestit: 78
Liittynyt: 30.10.2003

ViestiKirjoittaja Nameless » 17.12.2003 16:33

Joo-o mielenkiintoista tekstiä mutta tämä nature medicine tuskin on kovin arvostettu lääketieteellinen tutkimuskeskus joten noiden tutkimusten painoarvo on vähän niin ja näin.

mr. doctor

ViestiKirjoittaja mr. doctor » 26.12.2003 10:21

Kyllä se hamppu ajaa itsensä läpi vielä oikein kunnolla. Ja silloin kaljupää-protestantit huomaavat kerrankin kuinka hikoilevat ostaessaan uutta mersua. :D Ei vaan..

Avatar
Wannabe Hippi
1 tähti
1 tähti
Viestit: 371
Liittynyt: 6.4.2003

ViestiKirjoittaja Wannabe Hippi » 26.12.2003 22:19

Abramsin omat kokemukset kliinisistä kokeista kertovat siitä, miten tiukasti marihuanan tutkimus on sidottu politiikkaan. Hän haki USA:n National Institute on Drug Abuse -virastolta avustuksia marihuanan vaikutusten tutkimiseen AIDS-potilaisiin. Tultuaan kahdesti hylätyksi hän muotoili tutkimussuunnitelmansa korostamaan marihuanan haittojen tutkimista. Hän sai liki miljoona dollaria ja marihuanaa liittovaltiolta.


Pitäsköhän muuttaa jenkkilään ja ruveta tekemään yhdellä koehenkilöllä (minulla) tutkimusta siitä miten pahasta toi ganja on... :lol:
:D__/)___|

Avatar
Laama1
Viestit: 204
Liittynyt: 22.10.2003

ViestiKirjoittaja Laama1 » 30.12.2003 18:21

toi sama vois toimia suomessakin, ehkä hieman pienemmällä budjetilla tosin.. tai sit ei?
allekirjoitus

Avatar
Hammasratas
Viestit: 399
Liittynyt: 13.12.2003

ViestiKirjoittaja Hammasratas » 30.12.2003 23:06

Ei, ei Suomessa...

Täällä on ikävä kyllä semmoinen tilanne että muutos tulee vasta kun se on tullut muillekkin. Noh - toisaalta jos miettii niin ei nykyään tarvitse paljoa skitsotella ganjan kanssa, mikäli siis kasvattaa.

Olisihan se kyllä mahtavaa jos vaikka alkosta voisi käydä hakemassa jotain hyvää hasista. :)

HassanForrester
Viestit: 69
Liittynyt: 29.12.2003

ViestiKirjoittaja HassanForrester » 31.12.2003 0:42

Ja kun miettii mikä määrä valikoimaa on yhdestä liuottimesta saatu niin minkälainen hamppu valikoima olisi. Taino varmaan suurin myyntituote olisi pirunpahanmakuinen lätkä, jossa olisi julmettu määrä thc:tä.


Palaa sivulle “Politiikka ja media”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailija