ViestiKirjoittaja Sam 1 » 24.7.2025 2:05
Tuolla Kiinnijääneet kotikasvattajat-ketjussa löytyy useita kertomuksia, joissa poliisi on takavarikoinnut käyttövälineitä, kasvatustarvikkeita sekä
rahaa, kukintoja ja lehtimateriaalia. Samassa ketjussa kerrotaan että joitain takavarikoituja artikkeleita ei ole edes kirjattu tai ne ovat "tuhottu/hävitetty"
ennen asian käsittelyä tai oikeuden päätöstä. Siellä on tapauksia joissa osaa ns."takavarikon piiriin" kuuluvia tavaroita ei ole takavarikoitu, kuten mm.vähäistä määrää kukintoa.
Linkkaamasi uutinen kuuluisi uutiset-ketjuun, koska se on vain uutinen eikä siitä pysty eritellä sinun tapausta tai toteamaan juuri sinun kokemaa vääryyttä,
Pitäisikö jatkossa kaikkien kasvattajien, joiden tavaraa tai omaisuutta viranomaiset ovat hukanneet, avata oma henkilökohtainen viestiketju politiikka ja media-ketjuun?
Mikä tekee juuri tästä sinun tapauksesta niin erityisen, että sille pitää avata kaksi kertaa oma viestiketju?