Teneriffa

Matkailuaiheista keskustelua hamppuväen näkökulmasta, hamppu muissa maissa
Alueen säännöt
Matkailu
Matkailuosio on tarkoitettu hampuusien matkailukeskustelulle.
Täällä voit jakaa kokemuksia mm. kannabistilanteesta eri maissa ja matkavinkkejä.
Muistathan kuitenkin noudattaa Hamppuforumin sääntöjä!

Huom.! Tarkastathan ennen uuden ketjun tekoa, ettei kyseisestä kohteesta tai aiheesta ole jo olemassa ketjua!
Avatar
Tahveli
Viestit: 261
Liittynyt: 22.10.2013

Re: Teneriffa

ViestiKirjoittaja Tahveli » 4.3.2023 19:30

Mitäs ne mahtoivat ettiä kaverista kun Teneriffan kentän turvatarkistuksessa takaisin lähtiessä pyyhkivät kaveria jollain lapuilla?

Btw. Edelleenkään ei kukan ostaminen ollut ongelma, tällä kertaa toiselta clubilta ja varsin käypää tavaraa sai sopuhintaan ~10€/g.

Sam 1
2 tähteä
2 tähteä
Viestit: 3822
Liittynyt: 26.7.2008

Re: Teneriffa

ViestiKirjoittaja Sam 1 » 4.3.2023 21:26

Tahveli kirjoitti:Mitäs ne mahtoivat ettiä kaverista kun Teneriffan kentän turvatarkistuksessa takaisin lähtiessä pyyhkivät kaveria jollain lapuilla?

Btw. Edelleenkään ei kukan ostaminen ollut ongelma, tällä kertaa toiselta clubilta ja varsin käypää tavaraa sai sopuhintaan ~10€/g.

https://www.youtube.com/watch?v=pXnrXg2pR3c ehkä :foil: :lol:

toljanteri
Viestit: 128
Liittynyt: 31.5.2021

Re: Teneriffa

ViestiKirjoittaja toljanteri » 4.3.2023 23:25

Tahveli kirjoitti:Mitäs ne mahtoivat ettiä kaverista kun Teneriffan kentän turvatarkistuksessa takaisin lähtiessä pyyhkivät kaveria jollain lapuilla?

Btw. Edelleenkään ei kukan ostaminen ollut ongelma, tällä kertaa toiselta clubilta ja varsin käypää tavaraa sai sopuhintaan ~10€/g.

Aika perus satunnaistarkastus tuo lapuilla pyyhkiminen lentokentillä tuntuu olevan, räjähteistä jäämiä taitavat koittaa etsiä.

Avatar
Tahveli
Viestit: 261
Liittynyt: 22.10.2013

Re: Teneriffa

ViestiKirjoittaja Tahveli » 7.3.2023 3:55

Eipä kyllä ole aiemmin osunut kohdalle, kaveri kyllä joutui kopeloinnin kohteeksi jo lähtiessä, pitänee valita vastaisuudessa luottettavamman näköisiä matkakavereita :P
Haistiin kyllä takaisin tullessa varmaankin molemmat aikalailla kukkaisilta, aattelin että josko kovemmista jäänteitä ettivät..

goshjeepers
Viestit: 264
Liittynyt: 9.4.2019

Re: Teneriffa

ViestiKirjoittaja goshjeepers » 29.3.2026 20:35

Tulipa vähän katsastettua Espanjan kannabis club järjestelyitä Teneriffalla. Olin aika turistipainotteisella alueella ja ymmärsin, että muualla sisäänpääsy voi olla vain paikallisille, mutta kyllä tuonne pääsi ihan FIN henkilökortilla. Ovi oli lukossa eikä siinä kahvaakaan ollut vaan ovisummeri ja kamera. Siinä hetken aikaa odoteltua ovi alkoi rapista ja takalukot avattiin. Työntekijä tarkisti henkkarit, kysyi olenko käynyt ennen ja sisälle mentiin.

Sisällä oli pitkä baaritiski, minkä takana oli ikean lasipurkeissa noin 10-15(8-18€/g) eri lajikkeen kukintoja, sekä poltteluvälineitä, virvoitusjuomia ja naposteltavaa. Menusta löytyi myös eri tason hasiksia(8-30€/g), ice-o-latoria(35€/g) ja syötäviä(edibles)(15€/kakku). Peremmällä oli biljardipöytä, vesiautomaatti, pehmeitä sohvia ja tuoleja runsaasti. Kuvaaminen oli NO-GO.

Mukaan lähti kukintoa ja brownie. Kaupankäynti on vähän "vaikeaa", koska käytännössä eivät saa myydä huumeita, mutta voivat "lahjoitusta" vastaan vaihtaa omistajaa. Siellä sitten sohvalla rullailemaan talon papereilla ja grinderillä. Populaa ei ollut paljon keskipäivällä.

8€ kukinto ei ollut polttamisen arvoista, mutta ylähyllyn tavara olikin jo erittäin nättiä ja maistuvaa pikkunuppua. Pyysin haistella ja tutkailla valikoimaa, mutta myyjä vaikutti sen verran vaivaantuneelta, ettei kaikkia käyty läpi. Yhtään leuhkimatta sanoisin, että kyllä hyvin kelpaa nauttia omia tuotoksia :)

Ulkopuolella muuten hengaillessani poliisit kävivät vähän väliä partioimassa alueella ja kuulema voivat ratsata ja sakottaa. Setit alkkareihin on safe. Lähellä oli myös ravintola, jossa hyvin paikallisen näköiset täti-ihmiset kyttäsivät kuin olisin Pablo Escobar kävellessäni ulos klubilta. Kateellisia ja kiimaisia olivat kuitenkin 8)

All in all, budi tuoksuu joka kadunkulmalla, mutta kaikki eivät sitä suosiolla katso. "Halpaa" ja helposti saatavilla. Kunhan ei kenenkään naamalle lähde puhaltelemaan, eikä muutenkaan häiritse niin rauhassa saa olla ja nauttia. Poltteluseuraa löytyy takuulla.

Jätän myöhemmin raporttia manner-Espanjan meiningeistä.
Sisu syttyy, kun viimeinenkin toivonkipinä on hiipunut.


Palaa sivulle “Matkailu”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 0 vierailijaa