Terävä kannanotto kieltolain mielipuolisuudesta

Päihdepolitiikka, tiedotusvälineet, lainsäädäntö
Alueen säännöt
Politiikka ja media
Tämä alue on tarkoitettu kannabis- ja päihdepolitiikasta keskusteluun.

Alue on erittäin tiukasti moderoitu; lue ohjeet ennen kirjoittamista. Alueelle kuulumattomat keskustelut siirretään Tuhkakuppiin.
Kirjoita viestisi asialliseen ulkoasuun. Ylläpidolla on oikeus muuttaa epäasiallisen viestin sisältöä tai poistaa viesti.
Avatar
Aukikco
2 tähteä
2 tähteä
Viestit: 462
Liittynyt: 7.3.2007

Terävä kannanotto kieltolain mielipuolisuudesta

ViestiKirjoittaja Aukikco » 26.10.2011 20:22

Suomentelin tässä tällaisen: http://www.youtube.com/watch?v=cuwhdqHV9H4
Mielestäni Hancock asettelee tässä sanansa todella hyvin.

En ollut ihan varma siitä, olisiko tälle ollut joku sopiva ketju olemassa, kun en tätä nykyä ole niin aktiivinen hamppufoorumilla. Saa toki siirtää jos tuntuu siltä.

Vieras

Re: Terävä kannanotto kieltolain mielipuolisuudesta

ViestiKirjoittaja Vieras » 31.10.2011 3:06

taitaa olla videon tekijä (ja linkkaaja) hasis koukussa. Vankilaan vaan.
t: Kari "drink booze evryday" Huttunen.

:lol:

mcnutjob
Viestit: 198
Liittynyt: 2.5.2011

Re: Terävä kannanotto kieltolain mielipuolisuudesta

ViestiKirjoittaja mcnutjob » 31.10.2011 5:06

Todella asiallinen pätkä. Huh huh diippii.

gpaonwjear
Viestit: 547
Liittynyt: 14.5.2003

Re: Terävä kannanotto kieltolain mielipuolisuudesta

ViestiKirjoittaja gpaonwjear » 18.11.2011 12:50

Siis mitä helvettiä? luuleeko joku herra tutkija että yksilöille pitäis antaa tollanen vapaus omaan mieleensä :doh: millähän planeetalla toikin elää, siis toi mr. Hancock.. siis ei tsiisus! aikuinen ihminen saisi päättää omista asioistaan ja valita suosikkipäihteensä ilman että joku sinisessä koiratuulipuvussa tulee ja hakkaa pampulla järkeä päähän :doh: miten kukaan voi edes oksentaa mitään noin vastuutonta julkisesti ulos suustaan, eikö hän ajattele ollenkaan ihmisrodun tulevaisuutta? hirteen tommoset saatanan hippi narkkarit!!

Ajatelkaa seurauksia! kohta kaikista tulisi narkkareita jotka pistää neulalla suoneen sieniä ja varastaa sunkin autostereot että saa lisää itse kasvatettua kannabista omasta kaapista ja tarjoaa kaverillekkin joka tietysti johtaa blaablaaa... eikä varmasti tekis enää töitä kahdeksasta neljään vaan keksisivät uusia keksintöjä millä välttää työntekoa että voisivat keskittyä "chillaamiseen" siis JUMALAUTA oon nyt vihainen.. mitä helvettiä sitten tapahtuu ku kaikki vaan haluaa pitää hauskaa töissäkin, hauskuus ja työnteko yhdessä ei oo kovin hyvä yhdistelmä, joku saattais tajuta koko orja systeemin perusteet vain ja ainoastaan nauramalla ja mistä me saatais lisää polttoseteleitä nuotioon jolla paistetaan joka ilta makkaraa meille eliitti tyypeille ja yhyy byhyy blaablaa.. just :evil:

Sori meuhkaamisesta! mut noi erään tyypin youtube kommentit oli lievästi sanoen raivostuttavia!!
Suosittelisin tota videota kaikille!


Palaa sivulle “Politiikka ja media”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 3 vierailijaa